KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Böbrek hastalarına umut ışığı

bobrek-hastalarina-umut-isigi

Dr. Ömer Coşkun, ebegümecinin böbrek hastalarına umut ışığı olduğunu söyledi.
04 Haziran 2013 Salı 19:40

 Vücuttaki her türlü zararlı maddenin böbrek ve karaciğer sayesinde dışarı atıldığını hatırlatan Coşkun, böbrekte yaşanacak en ufak rahatsızlığın kişiye dayanılması zor ağrılar yaşattığını ifade etti. Coşkun, her organın önemli ama böbreğin çok ciddi fonksiyonları bulunduğunu belirterek, "Birinci vazifesi, vücuda girmiş yabancı maddelerin atılmasını sağlamak. İkincisi, vücut sıvılarının hacmini ve bileşimini belirleyen, kan hacmini ve tansiyonu ayarlayan esas organ. Üçüncüsü, iç salgı bezi gibi de fonksiyon görüyor. Yani hormonal fonksiyonları da var. Mesela kan imalindeki temel madde böbreklerde yapılır. Kemiklerin olgunlaşması için gereken madde de. Böbrek fonksiyonları bozulunca kansız kalıyorsunuz. Kemiklerde zayıflama ortaya çıkıyor” dedi.

Türkiye’de, yetişkinlerin yüzde 15’inin böbrek hastalığının bir evresini yaşadığına dikkat çeken Dr. Ömer Coşkun, “Böbrek yetmezliği yaşayanların sayısı 70 bin civarında. Buna yılda yüzde 12 ekleniyor. Hipertansiyon ve diyabet, böbrek hastalıklarını tetikliyor” diye konuştu.

Ağır metallere maruz kalan, sigara içen kişilerde kronik böbrek hastalığı ve kanser riskinin daha yüksek olduğu kaydeden Dr. Coşkun, “Namert bir hastalık, genellikle erken teşhis edilemiyor. İdrarından kan gelen biri dikkatli olmalı; hafife almamalı. Araştırılmalı, tedbiri elden bırakılmamalı” dedi.

Ebegümecinin böbrek hastalarına umut ışığı olduğunu söyleyen Coşkun, "Doğa mucizevi bir şekilde şifa olacak bitkileri yetiştiriyor. Böbrek hastalığına yakalanan ve sağlığına kavuşan çok sayıda hastadan biri de 37 yaşında Natik Axhundov. Böbrek yetmezliği yaşıyordu, böbreğinde kist vardı. Halsizlik, zayıflık, yürüyememe gibi sorunları vardı. Natik Axhundov şifa bulabilmek için Azerbaycan’dan kalkıp Türkiye’ye geldi. Şifalı bitkileri kullanarak iyileşeceğine inanıyordu, öyle de oldu. Bir buçuk ay boyunca böbrek destek seti ve ebegümeci çayını düzenli olarak kullandı. Bu bitkisel destek ürünleri sayesinde vücut direnci arttı, kendini daha iyi hissetmeye başladı ve çok hızlı bir şekilde iyileşme gösterdi” diye konuştu.Kaynak: http://kisiselbakim.milliyet.com.tr/bobrek-hastalarina-umut-isigi/kisiselsaglik/detay/1718542/default.htmEtiketler: kanser , Türkiye , Azerbaycan , hipertansiyon , diyabet , genellikle

Haber okunma sayısı: 1923Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ