KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sokrates Ödüllerinden 2 si Kumluca ya

sokrates-odullerinden-2-si-kumluca-ya

Avrupa İş Konseyi (Europe Business Assembly - EBA) tarafından verilen “En İyi Belediye Başkanı” ve “En İyi Şehir, Kumluca Belediyesi ve Belediye Başkanı, Hüsamettin ÇETİNKAYA ” Sokrates Ödüllerini aldı.
07 Temmuz 2013 Pazar 09:56

Kumluca'ya ve Kumluca Belediyesi Belediye Başkanı'na Uluslararası Ödül

 

Avrupa İş Konseyi (Europe Business Assembly - EBA) tarafından verilen “En İyi Belediye Başkanı” ve “En İyi Şehir, Kumluca Belediyesi ve Belediye Başkanı, Hüsamettin ÇETİNKAYA ” Sokrates Ödüllerini aldı.

 Her yıl dünya çapında belediyelere ödül veren Avrupa İş Konseyi (Europe Business Assembly) bu yılki Sokrates ödüllerini dağıttı. Türkiye’den Kumluca Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya bu ödülü alan dünyada ilk ilçe ve belediye başkanı olarak konsey tarihine geçti.

 

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya Avrupa’dan şehir yönetiminde mükemmellik alanında “En iyi şehir ve en iyi belediye başkanı 2013 yılı Uluslararası Sokrates” ödülünü 1 Temmuz pazartesi günü İsviçre’nin Montrö şehrinde düzenlenen törende aldı. Ödül töreni öncesi yapılan oturumda katılımcılara "bölgede tatil ve sağlıklı yaşam olanakları" nı anlatan ve tanıtan sunumunu gerçekleştirdi. Sunumun ardından katılımcılar Kumluca’ya hayran kaldıklarını Çetinkaya’ya ilettiler.

 

Sunumun ardından ödül törenine geçildi. Başkan ödülünü, kısa adı EBA (Europe Business Assembly) olan Avrupa İş Konseyi EBA Genel Direktörü John W. A. Netting 'den aldı. Ödül töreninde, EBA, 1953 yılında İngiltere'de kurulmuş ve bin 100 üyeye sahip olmasının yanı sıra Avrupa Rektörler Kulübü (CRE), Uluslararası Liderler Kulübü (ICL) ve Avrupa'nın en güçlü sivil toplum örgütü KGMV iş birliği ile yönetiliyor. EBA, her yıl dünyadaki tüm ülkeler hakkında merkezi Belçika'da bulunan Avrupa Pazar Araştırması Örgütü, Merkezi Almanya'da bulunan Baden- Wurttemberg İhracat Akademisi, Çek Cumhuriyeti Müşavirlik ve Pazarlama Uzmanları Birliği, İsviçre Kalite ve Standart Enstitüsü aracılığı ile araştırmalar yapıyor. Bu sonuçlarla birlikte EBA ödül komitesi himayesinde kitle iletişim araçları desteği ile hangi firmaların, belediyelerin, organizasyonların veya insanların EBA seçim kriterlerine uygun olduğuna ve ödülü hak edip etmeyeceğine karar veriyor ifadelerini kullanan EBA Genel Direktörü John W. A. Netting, şehir yönetimlerinin modernizasyonu, ekonomide uluslararası iş birliğinin genişletilmesi, bilim, eğitim, kültür ve sanat gibi konularda yapılan çalışmalara atıfta bulunarak, "Avrupa İş dünyasının görüşü ve EBA Sokrates Uzman Konseyi'nce yapılan başarılı çalışmalar için şahsınıza “En İyi Belediye Başkanı” ve Kumluca’ya “En İyi Şehir” 2013 yılı Uluslararası Sokrates Ödülü’nün verilmesine karar verilmiştir.” dedi.

 

Başkanımız ödül törenin sonunda EBA Genel Direktörü John W. A. Netting'e günün anısına plaket takdim etti. Türkiye'de ilk kez bir ilçe belediyesine ve başkanına verilen ile ilgili görüşlerini açıklayan Başkanı Hüsamettin ÇETİNKAYA ödülün Kumluca’nın son yıllardaki gelişiminin bir göstergesi olduğunu, Avrupa'nın bağımsız sivil toplum örgütlerince Kumluca'ya böyle bir ödül verilmesinin, Kumluca ve adının uluslararası platformlarda telaffuz edilmesinin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını vurgulayarak şunları söyledi: "Uluslararası Sokrates Ödülü, dünyadaki 16 ülkenin etkili kamu organizasyonları tarafından desteklenen Avrupa İş Konseyi, Sokrat Aday Komitesi'nce 21 yıldır verilmektedir. Bu ödülün alınması, Antalya’nın ve şehrimizin statüsünü önemli derecede etkileyeceğine, şehrimizin ve bölgemizin uluslararası platformda bir ilçe olarak tanınmasına önemli rol oynayacağına inanıyor, Kumluca’mız için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

Bu ödüle EBA tarafından Türkiye’de 2011 yılında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve 2012 yılında da Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek layık görüldüğü.

 


Haber okunma sayısı: 3668Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ