KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Kırkpınarın Yeni Başpehlivanı İsmail Balaban

kirkpinarin-yeni-baspehlivani-ismail-balaban

Kemerin Antalya'ya ebedi olarak gelmesi en büyük mutluluğumuzdu. Doping olaylarının çıkması bizi çok üzdü. Kemerin bana verileceği söyleniyor. Buna ben hiç sevinmedim.
14 Ağustos 2013 Çarşamba 07:09

 652. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde üçüncü kez başpehlivanlığı kazanarak altın kemerin ebedi sahibi olan Ali Gürbüz'de doping maddesine rastlanması üzerine kemerin ikinci olarak el değiştireceği İsmail Balaban, "Ali Gürbüz dopinge tenezzül etmez. Altın kemer bana gelecek ama sevinmiyorum" dedi.

 

Edirne Tarihi 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Ali Gürbüz'e yenilerek ikinci olan 25 yaşındaki İsmail Balaban, gündemdeki doping açıklamalarına değindi. Başpehlivanlıkta ilk senesinde iyi bir başarı yakaladığını kaydeden Balaban, Kırpınar'da ilk 3 olan hedefini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

 

Kırkpınar'da güçlü rakipleri yenerek finale kadar geldiğini kaydeden Balaban, "Finalde Antalyalı arkadaşım Ali Gürbüz'e yenildim. Benim için finale gelmek bile büyük başarıydı. Birinci olamadığım için üzülmedim. 

Kemerin Antalya'ya ebedi olarak gelmesi en büyük mutluluğumuzdu. Doping olaylarının çıkması bizi çok üzdü. Kemerin bana verileceği söyleniyor. Buna ben hiç sevinmedim. Ali için güreş,camiası için üzücü bir durum" dedi.

 

"ALİ İÇİN ZOR BİR DURUM"

 

Ali Gürbüz'ün dopinge tenezzül etmeyeceğine vurgu yapan Balaban, "Ali hem fizik hem de teknik olarak üstün bir sporcu. Nasıl olduğunu anlamadım. Üzgün ve şaşkınım. Sevinemiyorum açıkçası. Ali'yi telefonla aradım. Üzgün olduğumu söyledim o da çok üzgündü. Ali için çok zor bir durum. Hiç bir güreşçi Ali'nin yerinde olmayı istemez. Ali altın kemerin ebedi sahibi olacaktı. Böyle bir şeyin çıkması çok üzücü. Sonuçta kemer bana gelecek. Ben de Antalya için gerekeni yapacağım. Önümüzdeki senelere daha iyi hazırlanacağım.

Ben de üst üste 3 kez alabilmek için çok iyi çalışacağım" 

 

"SPORCULAR DİKKAT ETMELİ"

 

Aynı zamanda Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu Antrenörlük bölümü 2. sınıf öğrencisi olan 25 yaşındaki Balaban, "Beni destekleyen hocalarıma teşekkür ediyorum. Onları her zaman yanımda buldum. Bundan sonra sporcuların kullandıkları malzemelere dikkat etmeleri gerekiyor. Sonuçta bizim bazı kullandığımız süpplementler ve protein tozları var. Bunu herkes kullanıyor. Yurt dışından geldiği için bu malzemelerde doping malzemesine rastlanabiliyor. Sporcuların karşılaşmalara hazırlanırken, beslenmelerine özen göstermeleri gerekiyor" diye konuştu.

AntalyaYorum - Kumluca Haberleri


Haber okunma sayısı: 2576Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ