KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bank Of China Turkey BBDK Onayı Kabul Edildi

bank-of-china-turkey-bbdk-onayi-kabul-edildi

#Kumlucahaberleri, Bu kapsamda, Bank of China Turkey AŞ gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirmiş olup, faaliyet izni için kısa süre içerisinde başvuru yapması beklenmektedir." ifadeleri kullanıldı.
14 Ocak 2017 Cumartesi 04:10

BBDK'ya Türkiye 'de faaliyet sürdürmek adına başvuruda bulunan Bank Of China Limited ( BoC ) yakında faaliyetlerine başlayacak.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YEDİNCİ BANKASI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan (BDDK) yapılan açıklamada, küresel bazda dünyanın en büyük yedinci bankası olan Bank of China Limited (BoC) tarafından Türkiye'de faaliyet göstermek üzere banka kuruluşu için kendilerine başvuruda bulunulduğu anımsatıldı.


300 MİLYON DOLARLIK SERMAYE

Başvuruya ilişkin bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda BDDK'nın 2 Mayıs 2016 tarihli ve 6880 sayılı kararı uyarınca BoC tarafından Türkiye'de 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeli mevduat bankası kurulmasına izin verilmesine karar verildiği aktarılan açıklamada, "Bu kapsamda, Bank of China Turkey AŞ gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirmiş olup, faaliyet izni için kısa süre içerisinde başvuru yapması beklenmektedir." ifadeleri kullanıldı.


Kumluca Haberleri bank of china, çin bankası türkiye de, bank of china iş başvurusu, bank of china antalya, bank of china kumluca, bank of china istanbul, bank of china şubeleri, bank of china turkey, #kumlucahaberleri, #kumlucahaberler, #kumlucahaber,

Haber okunma sayısı: 946 Haber Kaynağı: Kumluca WebYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ