KUMLUCA HAL FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Kemal Kılıçdaroğlu Finike Hortum Bölgesinde

kemal-kilicdaroglu-finike-hortum-bolgesinde

Kumlucahaberleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'daki programlarının ardından Batı Antalya Bölgesinde Meydana Gelen hortum felaketinin izlerini yerinde görmek için Finike İlçesine Ziyarette Bulundu
27 Kasım 2017 Pazartesi 01:39

 Kumluca haber, 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Antalya'daki programlarının ardından 13 Kasımda Batı Antalya bölgesinde meydana gelen doğal afetin oluşturduğu zararı yerinde görmek, çiftçiler ile neler yapılabileceği hususunda dialoglar kurmak ve bir takım incelemelerde bulunmak üzere Kumluca ve Finike ilçesinde ziyaretlerde bulundu.


KILIÇDAROĞLU KUMLUCA ve FİNİKE İLÇESİNDE ZARARI YERİNDE GÖRDÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kumluca ile Finike ilçesinde oluşan hortum nedeniyle seraı ve evleri zarar görenleri ziyaret etti. Kumluca'ya bağlı Beykonak ve Mavikent mahallelerinde çiftçilerle görüşen Kılıçdaroğlu, sorunları dinledi. Sera ve bahçeleri inceleyen Kılıçdaroğlu, sorunları TBMM'ye taşıyacaklarını söyledi.Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler ardından felaketin yaşandığı ikinci büyük adres Finike'ye geçti. Burada yıkılan evleri inceleyen Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Görülen doğal afeti yöre halkından dinlediğini belirten Kılıçdaroğlu, hasarın boyutunun büyük olduğunu söyledi.
TARSİM TARIM SİGORTASI KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ


Bu konuda bazı çalışmalar yapıldığını aktaran CHP Genel Başkanı, şöyle devam etti Beklenen destek henüz tam gerçekleşmemiş. Turunçova'da 3 ev ciddi hasar görmüş durumda, bu evlerin onarımını biz yapacağız. 

Vatandaşlarımız kısa süre içinde evlerinde oturabilecek. Vatandaşın tarım sigortasından (TARSİM) büyük şikayeti var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerinin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle sigortalarını ödeyemediklerini aktardı. Bu konuda özel bir çalışma başlatacağız. Çalışmaları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı'na aktaracağız. Sanırım Bakan da TARSİM'den kaynaklı bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Zarar var, umarım zararın boyutları en kısa süre içinde telafi edilir.

 


VATANDAŞA HİZMET ETMEK, HAKKA HİZMET ETMEK DEMEK


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hepimizde bir huzursuzluk var. Geleceğe yönelik bir kaygı var. Dolar aldı başını gidiyor, fiyatlar yükseliyor. İnsanlar huzursuz, rahat yaşayamıyorlar. Gelecekten kaygı duyuyorlar. Türkiye nereye gidiyor, ne olacak diye düşünüyorlar. Ben size 80 milyona huzurlu bir Türkiye vadediyorum. Benim kitabımda yandaş yok, vatandaş var. Oturacağız, vatandaşın bütün dertlerini dinleyeceğiz ve çözeceğiz. O nedenle vatandaşa hizmet etmek, hakka hizmet etmek demektir. Her kuruşun hesabını vereceğiz" dedi. 


Bir dizi açılış ve toplu temel atma töreni için dün Antalya'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya da etkili olan hortum nedeniyle seralarda, tarım arazilerinde ve 25 kişinin hafif yaralandığı Finike ve Kumluca ilçelerini ziyaret etti. Kumluca ve Finike'de zarar gören üreticileri ve yaşanan afetten etkilenen tarım arazileri ile seraları inceleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Finike'de çay bahçesinde partililer ile bir araya geldi. Türkiye'de insanlarda huzursuzluk ve geleceğe dair kaygılarının olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, kitabında yandaş olmadığını, vatandaş olduğunu dile getirdi.2019 'DA TÜRKİYE TARİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ


Biz 2019'da Türkiye'nin tarihini değiştireceğiz. O görev ağırlıklı olarak bana düşüyor. Bunun içinde çalışacağım ama sizde Finike'nin tarihini değiştireceksiniz. Burası bir felaket yaşadı. Kumluca'da da vardı, burada da vardı, ziyaret ettik. Burada evi yıkılan 3 vatandaşımız var. 3 belediye başkanımıza görev verdik. 3 belediye başkanımız bu evi yıkılan, 3 ailenin evlerini yeniden yapacaklar. Bizde öyle laf yok, fiilen iş var, iş yapmak var. İşi yapacağız evlerini teslim edeceğiz. İnşallah onlarda kendi evlerinde huzur içinde yaşarlar" dedi.


KİTABIMDA YANDAŞ YOK VATANDAŞ VAR


2019'un herkes için önemli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: 

"Özellikle anneler sizin içinde çok önemli. Çocuklarınız güzel bir Türkiye'de okusunlar, güzel bir Türkiye'de iş sahibi olsunlar, güzel bir Türkiye'de huzur içinde yaşasınlar isterseniz. Bizde istiyoruz. Bu güzel ülkede, bakın Finike ne kadar güzel. Doğası son derece güzel, insanları güzel ama hepimizde bir huzursuzluk var. 

Geleceğe yönelik bir kaygı var. Dolar aldı başını gidiyor, fiyatlar yükseliyor. İnsanlar huzursuz, rahat yaşayamıyorlar. Gelecekten kaygı duyuyorlar. Türkiye nereye gidiyor, ne olacak diye düşünüyorlar. Ben size 80 milyona huzurlu bir Türkiye vad ediyorum. Birlikte yaşayacağımız, huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vad ediyorum. Benim kitabımda yandaş yok. Vatandaş var. Oturacağız, vatandaşın bütün dertlerini dinleyeceğiz ve çözeceğiz. O nedenle vatandaşa hizmet etmek, hakka hizmet etmek demektir. Her kuruşun hesabını vereceğiz. Benim parayla pulla da bir ilgim yok. Param olsun, pulum olsun diye özel bir arayışım da yok. 


Siyaseti size hizmet etmek için, bu ülkenin vatandaşlarına hizmet etmek için yapıyoruz. Bu anlayışla yola çıktık. 2019'da önümüzde iki tercih var. ya demokrasiden yana olacağız, ya da tek adam rejiminden yana oy kullanacağız. Tek adam rejiminin ne olduğunu gördük. Hapishaneler tıka basa dolu, insanlar rahat konuşamıyor. Dertlerini anlatamıyorlar, acaba başımıza bir felaket gelir mi diye çekiniyorlar. Demokrasi de ise herkes çıkacak ve rahatlıkla derdini dile getirebilecek. Hiç kimse konuşursam başım belaya girer mi demeyecek. O nedenle 2019'da hepimizin oturup düşünmesi ve sandığa öyle gitmesi lazım. Bu memlekete huzuru beraber getireceğiz. 2019 seçimlerinden vatandaş kendisini ister Ülkücü'yüm desin, ister Milliyetçiyim desin, ister Atatürkçüyüm desin, ister muhafazakarım desin, ister liberalim desin, nasıl tanımlıyorsa tanımlasın, hepimizin ortak paydası demokrasi olacak. Tek adam rejimine karşı ortak mücadele edeceğiz. Tek adam rejiminin başlangıcını hepimiz görüyoruz ama demokrasiyi yaşatmak, hepimizin ortak görevidir. Demokrasi için hep birlikte mücadele edeceğiz." dedi.
Kumluca Haberleri / Finike

Kumlucahaber, Finike chp, Chp lideri Finike de, Kemal-Kılıçdaroğlu-Finike, Kemal kılıçdaroğlu hortum bölgesinde, Finike haberleri, Finike, Chp Finike, Kemal Kılıçdaroğlu Turunçova Ziyareti, Chp Antalya, Chp Kemal Kılıçdaroğlu Finike de, Finike Hortum bölgesi, Kumlucaweb,Haber okunma sayısı: 792 Haber Kaynağı: Kumluca WebYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ